KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12254054
nr 1225 4054
Tage Björk
(1909-1980), Sverige
Oljemålning, "Sgurr Dhearg ", Scottland, Signerad 1947. Olja på duk, 49x55
Tage Björk, svensk bildkonstnär född 1909, död 1980.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 december 2018
kl 19:58:32
10/12 22:29:58